Hafta Hafta HamilelikKadınlar Kulübü

10 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu Kadınlar Kulübü

10 Haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü, 10 haftalık gebelik bebek kilosu 3 ve 4 gr arasında 10 haftalık gebelik bebek boyu ise 22 ve 35 mm arasında değişmektedir.

10 Haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü, 10 haftalık gebelik bebek kilosu 3 ve 4 gr arasında 10 haftalık gebelik bebek boyu ise 22 ve 35 mm arasında değişmektedir.

 

10 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu

Hamilelik, her annenin kendini özel hissettiği duyguları barındıran bir süreç olmaktadır. Bu süreci haftalara yayarak farklı yönlerden inceledik. En çokta anne adaylarının bebeklerinin kilosu ve boyu hakkında bilgi almak istediklerinin farkına vardık. Genel bir değerlendirme ve araştırma neticesinde hamilelikte 10 haftalık bebek kilosu ve boyu ile ilgili detaylı özellikleri sıralıyoruz. Genel olarak normal bir 10 haftalık bebeğin kilosu ve boyu 22 ve 35 mm arasında değişmektedir. Kilo olarak ise 3 ve 4 gr arasında olması ideal bir bebeğin özelliklerini barındırmaktadır. Bununla beraber genel bir olarak hamileliğin ilk 3 ayı çok önemli olup, bebeğin gelişim süreçleri de dikkatli incelenmesi gerekilen süreçlerden biri olmaktadır.

33 Haftalık gebelik bebek kilosu için tıklayınız —-> https://www.ikraozturk.com/33-haftalik-gebelik-bebek-kilosu-kadinlar-kulubu

10 haftalık olduğunda bebek emriyo olmaktan çıkarak, fetüs olmaya başladığı zamanlardır. Hamileliğin başlangıcı olan mide bulantısı ve baş dönmeleri gibi ilk süreçler bu zaman diliminde tamamlanmaktadır. Tüm anne adaylarının bu süreçleri dikkatli bir bilinçlenme ile kendilerine uygulamaları gerekmektedir. Yapılan her bir adım ve gelişim sağlıklı bir şekilde atlatılırsa; bebeğinizin daha sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Doktor kontrolleri ile beraber iç gelişimlerinin de sağlıklı bir şekilde boy ve kilo ile doğru orantılı olduğu söz konusu olmaktadır. Ayrıca bu dönemde bebeğin iç organları ile beraber el ve ayak parmakları daha belirgin olmaya başlamaktadır. Tamamen bebek görünümlerinin başlangıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bebeğin iç organlarının yerleri bu dönemde belirginleşmeye başlar.

 

10 Haftalık Hamilelikte Annedeki Değişimler

 

Bu zaman aralığında annenin kalp atışları daha fazla atmaya başlamaktadır. Anne adayları artan kalp atışlarından endişe duymaması gerekmektedir. Olağan bir şey olduğu ve herkeste oluşan değişimler arasında yer alır. Özellikle hamilelikte 10 haftalık zamanda gerçekleşir. 10. Haftaya özel bir değişim süreçleri arasında olmaktadır. Diğer değişimler de dolaşım olayları olmaktadır. Annenin varisleri oluşabilir. Bu süreçleri daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için doktor kontrolünde egzersiz; yoga, pilates yapılabilir. Ayrıca anne adayları 30 dakikalık günlük yürüyüşler yapabilir. Masaj teknikleri de bu egzersiz süreçlerine dahil olmaktadır. Uzman kişilerden bu egzersiz eğitimlerini daha detaylı şekilde bilgilenerek yapılabilir. Böylece hamileliğinizin daha hafif geçirilmesi sağlanır.

 

 

10 Haftalık Hamilelikte Alınması Gerekilen Besinler

 

Bilindiği gibi hamilelik sürecinde anne adaylarında diyabet hastalığı görülebiliyor. Bu süreçte şeker ölçümlerinin de yapılması gerekmektedir. Bazı testlerin 10 haftalık hamilelik süreçlerinde yapılması uygun olmaktadır. Yapılan testler sonucunda doktorlarınızın belirlediği minarel ve vitaminler ile 10 haftalık süreci daha kontrollü şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunların dışında süt ve meyve gibi minareli ve vitamin açısından sağlıklı ve organik besinler bebeğin gelişimine yardımcı olabilir. Fakat kendi bünyenizin neye alerjisi olacağını iyi bilinerek bu besinler tüketilmesi gerekebilir. Aksi takdirde her anne adayının farklı alerjik sorunları olmasıyla beraber her besin anne adayına iyi gelmeyecektir.Sağlık şekilde yapılan testler ile bu besinler tüketilebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba,
    12 haftalık gebeyim.Bebegimin gelişimi ve kendi sağlığımla ilgili yapmam gereken birçok şeyi makalelerinizi okuyarak öğrendim. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler 🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı