Hafta Hafta Hamilelik

37 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu Kadınlar Kulübü

Hamilelikte 37 haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü ortalama 2,8 kilodur. 37 haftalık gebelik bebek boyu yaklaşık 48 cm'dir. Gebeliğin 37. Haftası doğuma yakın bir süreçtir. Anne adayı artık doğumu bekler. Bu süreçte anne ve bebekte bazı gelişimler yaşanır.

Gebeliğin 37. Haftası doğuma yakın bir süreçtir. Anne adayı artık doğumu bekler. 37 Haftalık gebelik bebek bu süreçte anne ve bebekte bazı gelişimler yaşanır. Hamilelikte 37 haftalık gebelik bebek kilosu ortalama 2,8 kilodur, boyu ise yaklaşık 48 cm’dir. 37 Haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü ikraozturk.com adresine eklendi.

GEBELİĞİN 37. HAFTASI

Anne adayları için gebelik haftalarında sürekli değişimler meydana gelir . Bu süreçte anneler çeşitli hormonal değişikliklere maruz kalırlar. İlk döllenme oluşumundan itibaren gebelik başlar.  40 haftalık yolculuğun 21 gününü tamamlamışken anne gebe olduğunu bir test sonucunda öğrenebilir.

37 Haftalık Bebeğin Gelişimi

  1. Bebek ortalama 2,8 kilodur
  2.  Boyu yaklaşık 48 cm’dir.
  3. Doğum pozisyonuna yakındır.
  4. Karnın alt bölgesine indiğinden kaburgaya uyguladığı baskı azalmış durumdadır. Bu da anne adayının daha rahat olmasını sağlar.
  5. Bebeğin sindirim sistemi 37. Hafta da çalışır ve ilk dışkısında 37 hafta boyunca biriken artıkların tümünü dışarı atacaktır.
  6. Bebeğin languo tüyleri bu dönemde dökülmeye başlamıştır.
  7.  Bebeğin bağışıklık sistemi gelişmeye devam etmektedir.

Not: Doğumdan sonra bağışıklık sistemi anne sütü ile daha da güçlenecektir.

38 Haftalık gebelik için tıklayınız —-> https://www.ikraozturk.com/38-haftalik-gebelik-bebek-kadinlar-kulubu

33 Haftalık gebelik için tıklayınız —->  https://www.ikraozturk.com/33-haftalik-gebelik-bebek-kilosu-kadinlar-kulubu

32 Haftalık gebelik için tıklayınız —-> https://www.ikraozturk.com/32-haftalik-gebelik-bebek-kadinlar-kulubu

28 Haftalık gebelik için tıklayınız —-> https://www.ikraozturk.com/hamilelikte-28-haftalik-bebek-kilosu-ve-boyu-kadinlar-kulubu

37. Haftada Annenin Durumu

37. Haftaya giren anne bu süreçte biraz daha rahattır. Çabuk yorulup sürekli sıcaklaması çok normaldir.  Çünkü vücudu normalden daha fazla çalışmaktadır. Vücudu artık iki can için yaşam mücadelesi vermektedir. Bu da fazla enerji harcamayı gerektirir.

Anne sürekli temizlik yapma ihtiyacı duyabilir. Bu bir annelik, yuva olma güdüsüdür. Bu aslında anneyi doğuma hazırlar. Ağır iş yapılmadığı sürece sakıncalı değildir. Ancak kesinlikle ağır şeyler kaldırılmamalıdır. Ayrıca temizlik yaparken de sert kimyasallar kullanılmamaya dikkat edilmelidir.
Bu süreçte annede akıntı oluyorsa ve bu akıntı hafif kanamalı ise doğum yaklaşıyor demektir. Ancak çoksa muhakkak doktora gidilmelidir.

Evde hayvan besleniyorsa temizliklerini gebe anneler yapmamalıdır.
Uyku düzeni bozulmuş olabilir. Uyurken hareketleri kısıtlanmış olabilir. Anne kendini yormamaya özen göstermelidir. Uykusuzluğun ve yorgunluğun yaşatacağı duygusallık hoş görülmelidir.
Anne çocuğun hareketlerine dikkat etmelidir. Bir süre sonra çocuğun hareketleri rutinleşebilir. Hareketsiz olduğunu fark ederse doktoruna başvurmalıdır.

Bebek ile anne arasında duygusal bir bağ olduğu ve bebeğin bir çok şeyi hissedebileceği unutulmamalıdır. Anne daima moralini yüksek tutmalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı