Hafta Hafta Hamilelik

38 Haftalık Gebelik Bebek Kadınlar Kulübü

38 Haftalık gebelik bebek kadınlar kulübü bilgi makalemiz yayında. Hamilelikte 38 Haftalık gebelik bebek kilosu 3 kilo 100 gram 3100 gram, 38 haftalık gebelik bebek boyu 35 cm ile 48 cm olması beklenir. Doğumun başladığını nasıl anlarız makalemizin devamında.

38 Haftalık gebelik bebek kadınlar kulübü bilgi makalemiz yayında. Hamilelikte 38 Haftalık gebelik bebek kilosu 3 kilo 100 gram 3100 gram, 38 haftalık gebelik bebek boyu 35 cm ile 48 cm olması beklenir. Doğumun başladığını nasıl anlarız makalemizin devamında.

38 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu Kadınlar Kulübü

38 Haftalık gebelik bebek kilosu ortalama 3 kilo 100 gram yani 3100 gram. Gebelik kadınlar için muazzam olaylardan birisidir. Bu aşamada vücudunuzda yeni bir hayatın başlaması sizi de heyecanlandırıp endişelendirebilir. Bu mutlu süreçte 38. Haftaya gelmiş olanlar için bebeklerinde ki gelişmeler hakkında kısa bilgiler derledik. 38. haftaya gelmiş sağlıklı bir gebelikte, kucağınıza almaya hazırlandığınız bebeğinizin yaklaşık olarak 3100 gram ağırlıkta olması beklenirken, popo-baş uzunluğu 35 cm civarında ve boy uzunluğunun ise 48 cm olması beklenir. Bu ölçümler tüm bebekler için farklıklar gösterebileceği gibi bebeğinizin sağlıklı olması koşuluyla bu ölçümlerin sadece bir istatistik olduğunu unutmamalısınız.

 

38 Haftalık Gebelik Bebek Boyu Kadınlar Kulübü

38 Haftalık gebelik bebek kilosu popo – baş uzunluğu 35 cm civarında ve boy uzunluğunun ise 48 cm olması beklenir. Kız bebekler ve erkek bebeklerin persentil tabloları değişkenlik gösterir. Ölçümleri dikkate alırken bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Bebeklerin gelişimleri anne ve babalar için elbette önem arz eder. Anne ve baba olmak dünyanın en zor sorumlulukları içerisinde olsa da en keyifli anları yine bebeğimiz ile yaşarız. Sağlıkla bir gebelik herkesin hayalleri içerisinde var olan bir olgudur. Bu süreçte anne adayının beslenmesi büyük önem taşırken gene anne adayının yaşayacağı ruh hali de gebelikte bebek gelişimi için oldukça önemli olaylar arasında yer alır.

 

33 Haftalık gebelik bebek kilosu için tıklayınız —> https://www.ikraozturk.com/33-haftalik-gebelik-bebek-kilosu-kadinlar-kulubu

28 Haftalık Bebek bilgileri için tıklayınız —>  https://www.ikraozturk.com/hamilelikte-28-haftalik-bebek-kilosu-ve-boyu-kadinlar-kulubu

Heyecanlı Bekleyişte Sona Yaklaşmak

Gebelikte 38. Hafta oldukça önemli bir aşamadır. Bu aşamadan sonra bebek için her an hazırlıklı olmak en mantıklı iş olacaktır. Bu haftadan sonra artık gelişimini tamamlamış olan bebek her an gelmeye hazırdır. 38. Haftada doğan bebeklerin büyük kısmı normal zamanında doğmuş olarak sayılırlar. Bu haftadan sonra bebek anne karnında gelişmeye devam eder ancak; bu gelişme daha çok kilo alımı ve boy uzaması olarak görülür. Zira bebeğiniz artık tüm organ gelişimlerini tamamlamış ve doğmaya hazırdır. Doğum için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve doğum çantasını hazırda bulundurmanız faydalı olacaktır. Bu haftalarda bebeğiniz için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi ihmal etmemeli ve yaklaşan doğum için sağlığınızı kontrol altında tutmaya gayret göstermelisiniz. Protein oranı yüksek gıdalar ile beslenmek hem sizin için hem de bebeğiniz için sağlıklı öğünler olacaktır. Bu haftalarda düşük kilolarda olan bebekler bile doğru ve düzenli beslenme ile normal doğum ağırlıklarını yakalayarak doğuma ulaşabilirler. Önemli olanının sağlık sıkıntısının olmadığı bir doğum olduğunu unutmamalısınız.

38 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu ve Boyu Kadınlar Kulübü
38 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu ve Boyu Kadınlar Kulübü

Doğumun Başladığını Nasıl Anlarsınız?

Minik bebeğinizin gelmesi ile mükemmel bir hayata başlayacağınız için heyecanlısınız. Hele hele ilk doğumunu yapacak anne adayları için bu zorlu süreç ürpertici gelebilir. Bu aşamada öncelikle tüm endişelerinizi bir tarafa bırakıp bebeğinize yoğunlaşmanız süreci daha iyi atlatmanız da sizlere yardımcı olacaktır. Peki, doğumun başladığını nasıl anlayacaksınız? Doğum pek çok belirti ile başlayabileceği gibi en sık doğum belirtisi ağrılarınızın başlaması ve giderek sıklaşması olacaktır. Ağrılarınız başladı ve yoğun şekilde hissedilir olduğunda planladığınız hastaneye gitme vaktiniz geldi demektir. Halk arasında nişan adıyla anılan kanamanın gelmesi de doğum için bebeğinizin hazır olduğu anlamını taşımaktadır. Bir başka doğum habercisi olan suyunuzun boşalması ile karşılaşmanız durumunda ise acele etmeden ama biran önce doğum için planlanan hastaneye gitmeniz gerekecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı