Saç Bakımı ve Modelleri

6 Numara Saç Kesimi ve Modelleri 2020

6 Numara saç kesimi yeni sezonda en çok tercih edilen popüler saç modeli oldu. 6 Numara saç modeli erkek resimleri ve kesim bilgileri yazımıza eklendi.

Orta uzunluğa yakın ve günümüzde trend olan 6 numara saç kesim ve modelleri hakkında bilgi ve örnek resimler sitemizde yer almaktadır. Birçok kişi kısa saç yakışmaz ama uzun saç uğraştırır diye dert yanmaktadır. Bu yüzden 6 numara saç modeli günümüzde en ideal saç modellerinden biridir. Hem rahat şekil alması, hemde rahatsız etmeyecek uzunluk olması nedeniyle özellikle erkeklerin kullanıp vaz geçemediği saç kesim şeklidir. 6 Numara saç kesimi ismi nereden geliyor diye merak edenler için, tarak uzunluğundan dolayı bu saç kesim şekli bu ismi almıştır. 6 Numara saç kesimi hakkında detaylı bilgi ve bu şekilde kesen manken resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

6-numara-sac-kesimi-ikraozturkcom
6-numara-sac-kesimi-ikraozturkcom

6 Numara Saç Kesimi Nedir?


Yazımızın başında belirttiğimiz gibi tarağın uzunluğundan ismini almıştır. 6 Numara saç modeli 1.8 cm uzunluğunda olmaktadır. Eğer düzgün şekilde kesebilir iseniz evde kendiniz bu saça sahip olabilir, kesimi kendiniz yapabilirsiniz.

Kolay taranabilir ve şekil alması
Görünüm olarak görseli güzel olması
bakım olarak çok uğraştırmaz ve resmi kurumlar içinde ideal saç boyutundadır
kısa yada uzun, her model sakal kesimine uygun olması
geniş alın vb.. gibi yüz görünümdeki kusurları kapatır olmASI
emen emen her türlü yüz şekilleri ile uyumlu olması
özel günlerde saç şekillendirme ürünler ile güel ve kalıcı şekil alması
ve en önemlisi bayanlar taraından en çok sev,len saç kesim modli olması

 

 

6 Numara Saç Stili En Çok Kimlere Yakışır?

Alt numaralı saç modelleri kadar kısa olmadığı için ve kaş yapısını ortaya az çıkardığı için hemen hemen herkese bu model yakışır. Geniş alın yapısı olan modeller hariç herkese uyumlu bir saç modelidir. Hem şekil verilebilir olması hemde yüzdeki birçok kusuru kapattığı için en çok tercih edilen saç modeli 6 numara saç kesim modelidir.

 

Numara Saç Modelini Nerelerde Kullanabilirim?

Bu saç modelini günlük yaşantımızda, özel günlerde, düğünlerde, davetlerde, nişan ve sünnet organizasyonlarında, özel randevu günlerinde, iş yerlerinizde kullanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim gibi her zaman her yerde şekil alabilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz.
Resmi kurumlarda çalışıyor iseniz, doktor, öğretmen, memur yada sağlık çalışanı iseniz her sektörde kolayca kullanabilirsiniz.

6-numara-sac-stilleri-ikraozturkcom
6-numara-sac-stilleri-ikraozturkcom

Makinam var, Kendi Başıma Yapabilir Miyim?

Özellikle kuaför ve berberlerin kapalı olduğu bu günlerde traş makinası olan herkes bu modeli kendi yapabilir. Önemli olan makinanızın 6. numara başlığı olması. Bu saç kesimini rahatlıkla yapabiliriz. Önemli olan biraz kesim bilgisi olması ve dikkatlice kesimdir.

 

Kaç model Şekil Verebilirim?

Adet olarak belirli bir sayı veremeyiz. Lakin özellikle saçını bu model kesen herkes üst kısmı arkalı şekillerde şekil verebilir, dik yapabilir, sağa yada sola yatırabilir, arkaları yatırıp sadece önü kaldırabilir yada sağa sola yatırabilir. Tavsiyem çok fön yaparak saçı yakmayın, da ve wa gibi malzemelerle saçınıza zarar vermeyin. Hafif fön ve hafif saç spreyi ile şekil aldırabilir siniz.

 

22 Yorum

  1. Erkeklerin en çok kullandığı saç kesim modelidir kesin. Bende birkaç güne saçımı kestirip size resim atarım, bakalım yakışacak mı ?

  2. Berberler kapalı olduğu için saçım aldı başını gitti artık 6 numaraya vuracağız herhalde, teşekkürler.

  3. Yıllardır uzun saçlıydım, korona günlerinde saçıma 6 numara saç stili uyguladım. Gerçekten çok rahat en iyi erkek saç stili bu :)

  4. Malum korona sebebiyle berberler kapalı ve bu saç kesim modelleri gerçekten çok işime yarayacak. Teşekkür ediyorum.

  5. İşte aradığım saç stili sizin siteniz dışında adam akıllı bir kaynak bulamadım emeğinize sağlık

  6. Berberler kapalı olduğu için evde saç kesimi yapmak zorunda kalıyoruz. Verdiğiniz bilgiler sayesinde saçlarımı daha iyi kesebileceğim teşekkürler

  7. Özellikle corona günlerinde berberlerin kapanması ile herkes kendi traş makineleri ile 5 ya da 6 numara saç kesimi yaptılar. Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

  8. Covid dolası ile berbere gitmeye korktuğumuz bu zamanlarda güzel bir rehber. İyi bir makine ile kendi traşımızı evimizde kendimiz yapabiliriz.

  9. Ben kestirsem gorseldeki arkadaşlar gibi olabilir miyim acaba :) bir deli cesaretine girip kestirme fikri kafamda canlanıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı