yumurtlama dönemi belirtileri kadınlar kulübü

yumurtlama dönemi belirtileri kadınlar kulübü Yumurtlama gününün yaklaştığı dönemlerde akıntıda artış olur ve belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Kasık ağrısı, göğüs şişliği ve vücut ısısında artış gibi belirtilerin hepsi aynı anda gerçekleşmeyebilir. Meydana gelen bu sarı akıntı üreme çağındaki her kadında meydana gelen bir olaydır. Servikal mukus olarak da bilinen bu akıntı serviks bezleri tarafından üretilmektedir. Bu akıntının amacı ölü hücrelerin ve aynı zamanda bakterilerin de dışarı atılmasını sağlamaktır.

Genel olarak bir kadının vücudu her gün yaklaşık olarak 3-4 milimetre bu akıntıdan üretir. Stres, doğum kontrol hapları, emzirme ve gebelik gibi olaylar bu akıntının rengini, kokusunu ve miktarını etkileyebilir. Yumurtlama sırasında akıntı çok yoğundur. Bir kadının yumurtlama süresinde vücudunda çok fazla hormonal değişiklik meydana gelebilir. Östrojen ve progesteron dediğimiz bu hormonlar yumurta çatlama belirtileri süresince yükselip düşüşe geçebilir. Bu değişiklikler ise yumurtalamadan önce yumurtlarken ve yumurtlamadan sonra bazı değişiklere sebep olur. Aynı zamanda yumurta olgunlaştıkça daha fazla mukus salgılandığı için bazı kadınlarda bu durum yapışkan bir akıntıya sebebiyet verebilir.

Yumurta Çatlama Belirtileri Kadınlar Kulübü
Hamilelik Belirtileri Kadınlar Kulübü

Yumurta Çatlama Belirtileri Kadınlar Kulübü

Yumurta çatlaması nedir; kadınlarda bazı dönemlerde meydana gelen bir olaydır. Yumurtalık yumurtadan dışarıya çıkarsa bu durumda yumurta çatlaması gerçekleşmiş oluyor.…
Başa dön tuşu
Kapalı