Evde Doğal Cilt Bakımı Maskeleri ve Tavsiyeleri

Yağlı Ciltler İçin Cilt Temizleme Toniği Tarifi

Rutin olarak uyguladığımız cilt temizliği ve cilt bakımı hariç özel olarak yağlı ciltler için tonik nasıl uygulanır onu birlikte öğrenelim.

Rutin olarak uyguladığımız yağlı ciltler için cilt temizliği ve cilt bakımı hariç özel olarak yağlı ciltler için tonik nasıl uygulanır onu birlikte öğrenelim. Uyguladığımız yağlı ciltler için cilt toniği etkili ve doğru tonik sayesinde cildimiz ulaşılması zor bölümlerdeki bakteri kirin temizlenmesini sağlayacaktır.

3 Çeşit cilt varır. Bunlar yağlı, kuru ve normal cilt olarak ayrılmaktadır. Bu yazımızda yağlı cilt tipinin bakımı ve temizlenmesini ele alıyoruz.

Yağlı ciltler için cilt temizliği

yagli-ciltler-icin-dogal-tonik-tarifleri-ikraozturkcom
En büyük sorunumuz yağlı ciltlerde gözeneklerin büyük olmasıdır. Uygulayacağımız bu cilt bakımı sayesinde azla yağlanmayı engelleyip bakıma geçmektir. Yağlı ciltler için tonik tenlerde en büyük sorunumuz akneler ile uğraşmak. Yeşil çay akne ile savaşma konusunda bize yardımcı olacak en büyük tonik çeşididir. Elma sirkesi yağlı ciltler için cilt temizliği ile karıştırılmış yeşil çaya imkanınız varsa çay ağacı yağı ilave edin. Gözeneklerin kapanması, sivilce engelleme ve temizleme işi için bu üç ürünün karışımı işimizi görecektir.

Yağlı Ciltler İçin Cilt Toniği Tarifi

yagli-ciltler-icin-dogal-tonik-tarifleri-ikraozturk.com
Rutin olarak uyguladığımız cilt temizliği ve cilt bakımı hariç özel olarak yağlı ciltler için tonik nasıl uygulanır onu birlikte öğrenelim.
Uyguladığımız etkili ve doğru tonik yağlı ciltler için cilt toniği tarifi sayesinde cildimiz ulaşılması or bölümlerdeki bakteri kirinin temizlenmesini sağlayacaktır.

  • Tuzlu suyla tonik
    Evinizdeki herhangi bir şişenin içerisine kullanacağınız kadar su ve bir miktarda tuz koyun. Elde ettiğiniz bu karışımı çalkalayın ve bir gün buzdolabında bekletin. Ertesi gün cildinize bir pamuk yardımı ile cildinize yedirin.Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Bu sayede düzenli şekilde yaptığınız müddetçe cildinizdeki yağ miktarı azalacaktır.
  • Domates kabuğu tarifi
    Herkesin evinde olan domateste yağlı cilt için birebir. Yağlı cildinize bir domatesin kabuğunu masaj yaparak yedirin. domatesin kabuğu cildinizi yeniden canlandıracaktır.
Etiketler

7 Yorum

  1. İlginçtir ki eve haps olduğum dönemde cildimde daha fazla yağlanma başladı. Yağlı ciltler için tonik hiç aklıma gelmemişti. Ellerinize sağlık.

  2. Bende yağlı cilde sahibim ve sürekli yıkamama rağmen özel temizleyiciler gerekiyor tamamen temizlemek için konudaki doğal tarif güzele benziyor deneyeceğim teşekkürler

  3. Yağlı cilde sahip olanlar bu durumu bilirler çok rahatsız edicidir ve her zaman çözüm aranır bu yazı çok başarılı olmuş kesinlikle deneyeceğim teşekkür ederim

  4. Şu corona günlerinde evde oturmaktan cildim daha da yağlanmıştı. Bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı