El Ayak BakımıKolay Uygulanan Kadınlar için Doğal Bakım Önerileri ve Tavsiyeleri

Tırnak Arası Pisliği Nasıl Temizlerim? Tırnak İçi Temizleme

Her gün düzenli olarak tırnak arası temizliği yapılmalı ve eller düzenli aralıklarla sabunla yıkanmalıdır. Peki tırnak içi temizleme nasıl diye soruyor ve pratik yöntemler arıyorsanız şimdi size bunları sıralayacağız.

Tırnak Arası Pisliği Nasıl Temizlerim? Tırnak arası pisliği nasıl temizlenir? Tırnak arası kir Nasıl temizlenir? Her gün düzenli olarak tırnak arası temizliği yapılmalı ve eller düzenli aralıklarla sabunla yıkanmalıdır. Peki tırnak içi temizleme nasıl diye soruyor ve pratik yöntemler arıyorsanız şimdi size bunları sıralayacağız.

Tırnak arası temizliği, vücut sağlığımız açısından büyük önem teşkil eder. Hayatımızdaki her alanda ellerimizi sıkça kullandığımız için ellerimiz, dış ortamdaki bakteriler ve kirlerle doğrudan temas halini alır ve ne yazık ki tüm bu temasta bulunulan kir, toz, bakteri ve mikrop tırnak içlerine dolar. Her gün düzenli olarak tırnak arası temizliği yapılmalı ve eller düzenli aralıklarla sabunla yıkanmalıdır. Peki tırnak arası pisliği nasıl temizlerim, diye soruyor ve pratik yöntemler arıyorsanız şimdi size bunları sıralayacağız.

el ayak tirnak ici nasil temizlenir
el ayak tirnak ici nasil temizlenir?

Tırnak  Arası Nasıl Temizlenir?

Ellerimizde hiç de hoş olmayan bir görüntüye sebep olan tırnak arası kirlerle başa çıkmak için öncelikle bunun neyden kaynaklandığını bulmamız gerekiyor. Ellerimizle yemek zorunda kaldığımız ve çatala gelmeyen hamur işi vb. yemeklerin yağı ve minik kalıntıları, en çok tırnak arasında toplanıyor. Böyle bir yemekten sonra ellerinizi mutlaka yıkamalı ve hoş olmayan bu görüntüden kurtulmalısınız.

 • Temizlik yaparken kir ve tozlar yine en çok tırnak arasına dolmaktadır. Evi temizleyeyim derken kendi sağlığınızı tehlikeye atmayın. Temizlik esnasında eldiven kullanır veya temizlikten sonra yine ellerinizi tırnak arasıyla birlikte yıkarsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. Zira elleriniz,gün içinde  gözlerinizi ovalamaktan burnunuzu, dudak kenarlarınızı  kaşımaya kadar gitmekte ve mikroplar cildinize göz, ağız ve burun içinize kadar varabilmekte, bu da sağlığınızı tehlikeye atmaktadır. Özellikle de alerjik bünyesi olanlar, tırnak arası temizliği konusunda hassas olmalıdır. Çünkü toza alerjisi olan bir bünye için tozların biriktiği tırnak araları, vücuda alerjen taşıyıcı niteliğindedir.

 

VİDEO Pratik Tırnak İçi Nasıl Temizlenir? 

 1. Tırnak Arası Temizleyici Fırça Kullanın!

tirnak ici temizleme teknikleri
tirnak ici temizleme teknikleri

Tırnak arası kirlerden şikayetçi iseniz sizin için çok pratik bir yöntemimiz var. Üstelik çok cüzi miktarda bir para ödeyerek piyasada satılan tırnak arası temizleyici fırça ürününe sahip olabilirsiniz. Tırnak arasındaki kirleri derinlemesine temizleyen bu küçük aparatı evde, işte, yolda; boş zamanlarınızı değerlendirirken aynı zamanda temiz olmak için kullanabilirsiniz.

 • Eğer tırnak arası temizleyici fırça bulamazsanız kullanmadığınız bir dış fırçası da sabun yardımı ile uyguladığınızda işinizi görecektir.
 1. Tırnak Arası Temizliği İçin Sabun Kaşıma Yöntemi ile Tanışın!

Yanlış duymadınız. Evde yapabileceğiniz en pratik uygulamalardan biri olan sabun kaşıma yöntemi ile tırnak arasını tüm kirlerden arındırmak mümkün. Üstelik size ekstra hiçbir maliyeti de yok. Sadece ellerinizi sabunla yıkarken; köpürtüp avucunuzun ortasında biriktiriyorsunuz ve biriktirdiğiniz köpüklü bölgeyi tırnaklarınızla kaşıyorsunuz. Eğer kirler çok inatçı ve bu yöntemle çıkmıyorsa sabunun kendi yüzeyini hafifçe kaşıyabilir ve diğer tırnaklarınız yardımı ile tırnak içlerini temizleyebilirsiniz.

el tirnak ici temizleme ikraozturk.com
el tirnak ici temizleme ikraozturk.com
 1. Düzenli Manikür ve Pedikür ile Beyaz Tırnaklar

Özellikle bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan manikür ve pedikür uygulamaları, sadece süs için değil; sağlıklı ve temiz tırnak dipleri için de tercih edilir. Tırnak arası temizliği yapmak için ayıracak vaktiniz yoksa ve bütçeniz biraz iyiyse; bu iş için güzellik ve bakım merkezleri ile kuaförler tam size göre. Daha düşük maliyetler ile manikür ve pedikür yaptırmak istiyorsanız şehrinize özel  internet ortamındaki fırsat sitelerini ziyaret edebilir ve çok cüzi rakamlara kampanya satın alabilirsiniz.

 1. Kendinizin Kuaförü Olun!

Kendi işimi kendim yapmayı seviyorum diyenlerdenseniz; evde tırnak arası pisliği nasıl temizlerim, dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için tırnak makasınızın arkasındaki tırnak temizleme aparatını kullanabilir, tırnak arası krem satın alarak tırnak diplerinize sürebilirsiniz. Tırnak arası krem tırnaklarınızın arasını doldurarak kirlerin ve kalıntıların içeri girmesini engeller.

Evde tırnak temizleme uygulamasını yaparken iğne, kürdan gibi sivri uçlu, tırnaklarınızın incelmesine, kırılmasına ve zarar görmesine sebep olacak maddeler kesinlikle kullanmayınız.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Çok değerli bir paylaşım olmuş
  Heleki geçtiğimiz kötü günlerde temizliğin önemi artınca

 2. Evde kaldığımız bu günlerde önemsediğim bir konuydu tırnak temizliğimi yazıda bahsedildiği gibi yapacağım. Diş fırçası ile tırnak temizliği yaptığımda istediğim sonucu alacağımı düşünüyorum.

 3. Bu makale için teşekkürler , cilt bakımına önem veren birisi olarak bugün sayenizde yeni bir bilgi daha öğrendim

 4. Öncelikle teşekkür ederim. İnsan pisliği (tükürük, dışkı) ile en çok bakterinin olduğu yerlerden bir tanesi de tırnak arasında oluşan pisliktir. Bunun temizlenmesi hem sağlık açısından hem de görünüş olarak yararlıdır. Ben de dikkat ediyorum. Umarım herkes tırnak arasını temizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı